Dziś mija termin pierwszej raty podatku transportowego
Właścicieli ciężarówek, przyczep czy autobusów czeka dziś wizyta w urzędzie miasta. Do dziś należy wpłacić pierwszą ratę na podatek od środków transportowych oraz złożyć wypełnioną deklarację DT-1.
Dwa razy do roku, tj. do 15 lutego oraz do 15 września właściciele samochodów ciężarowych (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton i wyższej), ciągników siodłowych i balastowych (przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i wyższej), przyczep i naczep (które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i wyższą) oraz autobusów są obowiązani do zapłaty dwóch rat podatku od środków transportowych.
Rolnicy zapowiadają najazd na Warszawę
Warszawę czeka jutro paraliż. Na stołecznych ulicach pojawią się protestujący od dłuższego czasu rolnicy. Chcą wyrazić swoje niezadowolenie z polityki rządu, ich zdaniem niewystarczająco wspierającego ich sektor gospodarki. Stołeczny Ratusz ostrzega, że protest będzie nielegalny.
Wczoraj związkowcy postawili ministrowi rolnictwa Markowi Sawickiemu ultimatum: dziś do godziny 15:00 miał odpowiedzieć, czy spełni żądania rolników. Chodzi o dopłaty do produkcji mleka i trzody oraz rekompensaty za szkody łowieckie.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami KWP i KMP we Wrocławiu przy współdziałaniu z Kontrolą Skarbową, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Służba Celnymi i Strażą Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami na ogromną skalę - 13 osób zatrzymanych, 167 milionów złotych zabezpieczonego mienia. Przestępcy narazili Skarb Państwa na co najmniej 330 milionów złotych strat.