Olej opałowy

 Najlepszy dostawca jest tylko jeden!
Jeśli posiadasz kocioł, piec lub inne urządzenie grzewcze zasilane olejem opałowym, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, a ułatwimy Ci zakup oleju opałowego o nalepszych parametrach grzewczych.

gwarancja jakości - brak pośredników - natychmiastowa dostawa - profesjonalna obsługa

 

 

olej opałowyOgrzewanie olejowe – poza aspektem ekologicznym – jest uważane również za dużo wygodniejsze niż gazowe czy elektryczne, bowiem nie ma konieczności codziennego uzupełnienia paliwa, niezależnie od zapotrzebowania i temperatury wewnątrz domu. Wystarczy jedynie pamiętać o okresowych przeglądach serwisowych.
 

Cena oleju opałowego jest uzależniona od wielu czynników, ale na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że producenci kotłów cały czas je udoskonalają pod względem technicznym, sprawiając, że straty energii są coraz mniejsze, co pozwala sporo zaoszczędzić zwłaszcza w najbardziej intensywnym okresie grzewczym.
 

Aby wiarygodnie ocenić koszty ogrzewania, nie jest zalecane bezpośrednie porównywanie ceny oleju opałowego oraz gazu, bowiem oba te paliwa posiadają odmienne właściwości. Po spaleniu jednego litra oleju opałowego, otrzymana jest taka ilość ciepła, ile po spaleniu ok. 1,55 litra gazu płynnego. Należy wziąć także poprawkę na wahania cen na rynku paliw, chociaż ostatnio olej opałowy zyskał zdecydowanie względem gazu propanowego, a ponadto kotły olejowe – poprawnie podłączone – są całkowicie bezpieczne, a olej opałowy może być magazynowany w zbiorniku oleju w budynku, w przeciwieństwie do gazu płynnego, który powinien znajdować się w specjalnie wydzielonej strefie w pobliżu docelowego miejsca ogrzewania.